KONST / Litografier / Färglitografier 13486608
nr 1348 6608
Maurice Moberg
(1923-2014), Sverige
Färglitografier, 3 st, Maurice Moberg (f. 1923), Sverige. Stockholm, oramade lösa blad. Signerade, 200-upplaga, bladets mått: 59x66 cm
Maurice Moberg, född i Stockholm 1923, svensk målare och grafiker, död 2014.
måndag 21 september 2020
kl 18:24:35
Maurice Moberg
Läs mer om Maurice Moberg