KONST / Konst, övrigt, Tryck m.m. / Grafiskt blad 14632128
*
nr 1463 2128
BECK & JUNG
, Sverige
Grafiskt blad, BECK & JUNG, Sverige. Sverige. Sverige. Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007). Signerad, numrerad 58/125, daterad 1977. Ca 79x59cm, yttermått inklusive ram: 82x62cm
Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007)
Följerätt
Utrop:
1.000 kr
Såld:
600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 april 2022
kl 18:20:22
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 15:19:27
1
500 kr
21/4 20:13:41
2
Vinnande bud
- Tema
25 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...
Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: beck & jung grafiskt blad holger bäckström konst och bo ljungberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46
-
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26
-
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29
-
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:01
-
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10
*
BECK & JUNG
Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007)
Läs mer om Grafik
nr 1463 2128
BECK & JUNG
, Sverige
Grafiskt blad, BECK & JUNG, Sverige. Sverige. Sverige. Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007). Signerad, numrerad 58/125, daterad 1977. Ca 79x59cm, yttermått inklusive ram: 82x62cm
Holger Bäckström (1939-1997) och Bo Ljungberg (1939-2007)
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 1.000 kr |
Såld: | 600 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 april 2022 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/4 15:19:27 | 1 | 500 kr |
21/4 20:13:41 | 2 | Vinnande bud |
- Tema
25 apr
Grafik
Tema Grafik är en auktion med litografier, etsningar och annan grafik av konstnärer och formgivare som Valerio Adami, Horst Antes, Hans Arnold, Enrico Baj, Ola Billgren, Frank Björklund, Olle Bonniér, ...Läs mer om Grafik
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: beck & jung grafiskt blad holger bäckström konst och bo ljungberg svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
3258 Färglitografi
2 st, Anders Fogelin (1933-1982), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:46 -
9114 Färglitografi
Bengt Ã…berg (f. 1941), Sverige. Komposition. Signe..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:26 -
3116 Färglitografi
Einar Jolin (1890-1976), Sverige. Signerad, numrer..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 19:23
-
8264 Färglitografi
Jan Roede. Signerad, numrerad 87/100, daterad 1993..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:29 -
3182 Färglitografi
Karl Momen (f. 1935), Sverige. Signerad, numrerad ..//
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:01 -
9271 Färglitografi
Peter Dahl (1934-2019), Sverige. "Modelltecknaren"..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
3 juni kl 20:10