KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15684101

nr 1568 4101

Fritz Rosenthal

(1870-1939), Tyskland

Oljemålning, Roslagstorg, Signerad. Olja på duk, 63x88cm, yttermått inklusive ram: 77x103cm

Fritz Rosenthal, tysk-svensk målare och dekorationsmålare född 1870

Utrop:

700 kr

Såld:

1.100 kr

måndag 2 oktober 2023
kl 19:22:46

Fritz Rosenthal

Läs mer om Fritz Rosenthal