KONST / Litografier / Färglitografi 6765151
*
nr 676 5151
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi , Hans Kajtorp (1916-1991), "Vår balansgång", 261/300, 55x40
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Följerätt
Utrop:
100 kr
Såld:
150 kr
Sista tid för bud online:
måndag 17 januari 2011
kl 19:50:29
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/1 08:23:26
1
100 kr
13/1 21:51:34
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54
-
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43
-
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31
*
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
Läs mer om Hans Kajtorp
nr 676 5151
Hans Kajtorp
(1916-1991), Sverige
Färglitografi , Hans Kajtorp (1916-1991), "Vår balansgång", 261/300, 55x40
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk målare och tecknare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 100 kr |
| Såld: | 150 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 17 januari 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/1 08:23:26 | 1 | 100 kr |
| 13/1 21:51:34 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Hans Kajtorp
Hans Kajtorp, född 1916 i Filipstad, död 1991, svensk mÃ¥lare och tecknare.Läs mer om Hans Kajtorp
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik hans kajtorp litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:16
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:54 -
6348 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:43 -
7085 Färglitografi
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 15/100,..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:31



