KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15354292
nr 1535 4292
Lars Boethius
(1903-1968), Sverige
Oljemålning, Kungliga slottet, Signerad. Olja på pannå, 36x27 cm, yttermått inklusive ram: 47x37 cm
Lars Boëthius, född 1903 i Stockholm, död 1968, svensk målare.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
900 kr
måndag 24 april 2023
kl 20:36:53
800 kr
800 kr
800 kr (Budbetjänt)
Lars Boethius
Läs mer om Lars Boethius