KONST / Oljemålningar / Oljemålning 11007375
*
nr 1100 7375
Bengt Arkö
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Utrop:
500 kr
Såld:
400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 3 april 2017
kl 18:46:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
1/4 12:45:53
1
350 kr
2/4 09:59:51
2
Vinnande bud
2/4 10:11:13
2
justering av budtak
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt arkö olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vårflod
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11
-
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14
-
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26
*
Bengt Arkö
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
nr 1100 7375
Bengt Arkö
(1921-2013), Sverige
Oljemålning, Bengt Arkö, Vårflod, 1964, signerad a tergo, 55x57
Bengt Arkö, svensk bildkonstnär född 1921, död 2013.
Utrop: | 500 kr |
---|---|
Såld: | 400 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 3 april 2017 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
1/4 12:45:53 | 1 | 350 kr |
2/4 09:59:51 | 2 | Vinnande bud |
2/4 10:11:13 | 2 | justering av budtak |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bengt arkö olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vårflod
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 18:53 -
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:11 -
2142 Oljemålning
Anita Nilsson Billgren (f. 1942), Sverige. Signera..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 19:14 -
5057 Oljemålning
Anthony Strüwer (f. 1942), "Good news". Signerad. ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
17 juni kl 20:26