ÖVRIGT / Speglar / Spegel 16087262
*
nr 1608 7262
Spegel
1950-tal, rutig spegeldekor, ram i mahogny, Bredd: 60 cm. Höjd: 117 cm
Utrop:
600 kr
Såld:
900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 25 mars 2024
kl 19:21:31
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
22/3 10:15:15
1
300 kr
24/3 21:06:17
2
350 kr
25/3 14:41:33
3
400 kr
25/3 18:17:59
4
600 kr
25/3 19:03:23
3
500 kr
25/3 19:03:23
4
600 kr (Budbetjänt)
25/3 19:07:55
3
700 kr
25/3 19:08:33
4
800 kr
25/3 19:16:31
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i mahogny rutig spegeldekor spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07
-
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23
-
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44
-
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26
-
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1608 7262
Spegel
1950-tal, rutig spegeldekor, ram i mahogny, Bredd: 60 cm. Höjd: 117 cm
Utrop: | 600 kr |
---|---|
Såld: | 900 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 25 mars 2024 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
22/3 10:15:15 | 1 | 300 kr |
24/3 21:06:17 | 2 | 350 kr |
25/3 14:41:33 | 3 | 400 kr |
25/3 18:17:59 | 4 | 600 kr |
25/3 19:03:23 | 3 | 500 kr |
25/3 19:03:23 | 4 | 600 kr (Budbetjänt) |
25/3 19:07:55 | 3 | 700 kr |
25/3 19:08:33 | 4 | 800 kr |
25/3 19:16:31 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: ram i mahogny rutig spegeldekor spegel speglar
-
9279 Spegel
1950-tal, 90x45 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:07 -
1022 Spegel
Empire, delvis bemålat glas och intarsia, mahogny...//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:23 -
9165 Spegel
Gustaviansk stil, 60x28 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 20:03
-
9024 Spegel
krön med stiliserad dekor, tenn, Bredd: 27 cm. Höj..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:44 -
9358 Spegel
med träram, nutida, 57x174 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 19:26 -
9186 Spegel
nutida, oval, 60x50 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
27 maj kl 18:29