MISCELLANEOUS / Textiles & Vintage / Dress 10695042
*
nr 1069 5042
DRESS
Marimekko, size: 38,
Marimekko, storlek: 38
Estimate:
800
Sold:
SEK 700
Auction date:
Monday November 14 2016
at 19:45:59
- Bid history
Time
Bidder
Bid
8/11 20:20:05
1
Vinnande bud
14/11 13:50:14
2
600 kr
14/11 13:50:14
1
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design europa finland finsk klänning marimekko norden nordeuropa nordeuropeisk textilier vintage
-
6374 CLOTHS
21 pieces, linen,
Present: SEK 150
Auction ends
in a week
19 jan at 20:41
-
6360 CURTAINS
4 längder med gardinband, 2 st 150x245 cm + 2 st ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:00
-
6358 Kökshanddukar
30 pieces, linen, red, blå bård, monogrambrodyr, o..//
Present: SEK 150
Auction ends
in a week
19 jan at 19:39
-
7098 WALL HANGING
Egypt, Jaquardvävd, around the turn of the 20th ce..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:30
*
DRESS
Läs om budbetjänten
Read more about 50/60-tal
nr 1069 5042
DRESS
Marimekko, size: 38,
Marimekko, storlek: 38
| Estimate: | 800 |
|---|---|
| Sold: | SEK 700 |
| Auction date: |
Monday November 14 2016 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 8/11 20:20:05 | 1 | Vinnande bud |
| 14/11 13:50:14 | 2 | 600 kr |
| 14/11 13:50:14 | 1 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Thema-auction
Nov 14
50/60-tal
På detta tema har vi samlat vackra och spännande föremål från 1950-talet och 1960-talet.
Read more about 50/60-tal
- Läs mer...
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: design europa finland finsk klänning marimekko norden nordeuropa nordeuropeisk textilier vintage
-
6374 CLOTHS
21 pieces, linen,
Present: SEK 150
Auction ends
in a week
19 jan at 20:41 -
6360 CURTAINS
4 längder med gardinband, 2 st 150x245 cm + 2 st ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:00 -
6358 Kökshanddukar
30 pieces, linen, red, blå bård, monogrambrodyr, o..//
Present: SEK 150
Auction ends
in a week
19 jan at 19:39
-
7098 WALL HANGING
Egypt, Jaquardvävd, around the turn of the 20th ce..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:30



