Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Skulptur & konsthantverk / Skulptur 12574076



*

nr 1257 4076


Skulptur

Häst, Keramik. Längd: 39 cm


Utrop:

700 kr

Såld:

1.500 kr

Sista tid för bud online:

måndag 27 maj 2019
kl 19:11:49


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
22/5 09:58:44 1      300 kr
27/5 15:51:49 2      1.000 kr
27/5 17:20:24 3      450 kr
27/5 17:20:24 2      500 kr (Budbetjänt)
27/5 19:03:03 3      700 kr
27/5 19:03:03 2      800 kr (Budbetjänt)
27/5 19:03:24 3      1.100 kr
27/5 19:03:40 2      1.200 kr
27/5 19:04:51 3      1.400 kr
27/5 19:06:49 2      Vinnande bud
27/5 19:10:41 2      justering av budtak


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: djurmotiv häst keramik konsthantverk skulptur
  • 1018 Bordsuppsats
    skålar, ett par, Brons/opalinglas, 1800-tal. Diame..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:42
  • 1017 Bordsuppsats
    skålar, ett par, omkring 1800, Frankrike, brons/kr..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 19:53
  • 8206 Brevpress
    brons/sten, putto. Längd: 13 cm, höjd: 11 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:11
  • 8129 Figurkärl
    3 st, Sydamerika, lergods, Höjd: 10-15 cm
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:52
  • 8025 Glasskulpturer
    14 st, FÃ¥glar & fiskar, + brevpress, FM konstglas,..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:56
  • 8123 Ikoner
    8 st, Mogens Leander, Danmark, patinerad metall, 2..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    26 jan kl 20:22




Ladda ner broschyr