GLASS & CERAMICS / Ceramics / Fat + kruka 4446495
*
nr 444 6495
Fat + kruka
Lenght: ()
1800-tal, keramik, Sverige
Estimate:
300
Sold:
SEK 650
Auction date:
Monday December 18 2006
at 17:06:29
- Bid history
Time
Bidder
Bid
16/12 15:14:27
1
600 kr
18/12 14:23:10
2
500 kr
18/12 14:23:51
2
Vinnande bud
18/12 14:24:36
2
justering av budtak
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kruka sverige
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47
-
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01
-
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13
-
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24
-
7015 GLAZED TILES
27 pieces, Holland, 18th century, 13, 5x13, 5 ca, ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:07
*
Fat + kruka
nr 444 6495
Fat + kruka
Lenght: ()
1800-tal, keramik, Sverige
| Estimate: | 300 |
|---|---|
| Sold: | SEK 650 |
| Auction date: |
Monday December 18 2006 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 16/12 15:14:27 | 1 | 600 kr |
| 18/12 14:23:10 | 2 | 500 kr |
| 18/12 14:23:51 | 2 | Vinnande bud |
| 18/12 14:24:36 | 2 | justering av budtak |
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: fat keramik kruka sverige
-
7043 ASHTRAY
Stig Lindberg (1916-1982), Sweden. Domino, Gustavs..//
Auction ends
in a week
19 jan at 19:47 -
6613 JARS
2 pcs, China. Height: 15-19, 1 saknar lock.
Auction ends
in a week
19 jan at 19:01 -
6757 BOX
porslin och mässing. Diameter: 15 cm,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:55
-
6066 DISH
+ bowls, 6 pieces, Imaridekor, Kina & Japan, Dia 1..//
Auction ends
in a week
19 jan at 20:13 -
6539 DISH
Royal Copenhagen, Denmark, 18th century. 39x31,
Auction ends
in a week
19 jan at 19:24 -
7015 GLAZED TILES
27 pieces, Holland, 18th century, 13, 5x13, 5 ca, ..//
Auction ends
in a week
19 jan at 18:07



