ÖVRIGT / Diverse / Bricka 7154466
nr 715 4466
Bricka
Rörstrand, porslin, nysilver, sent 1800-tal, längd: 50
Utrop:
800 kr
Såld:
850 kr
måndag 19 september 2011
kl 19:00:17
300 kr
350 kr
700 kr
450 kr
550 kr
800 kr
6
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Rörstrand