Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  Ã–VRIGT / Diverse / Hattask 15343274



*

nr 1534 3274


Hattask

Antler, blå, Läder. Djup: 32 cm


Utrop:

500 kr

Såld:

450 kr

Sista tid för bud online:

måndag 17 april 2023
kl 20:30:00


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
14/4 13:54:38 1      100 kr
15/4 18:08:03 2      150 kr
17/4 17:34:31 3      350 kr
17/4 20:20:21 4      300 kr
17/4 20:20:21 3      350 kr (Budbetjänt)
17/4 20:21:11 4      400 kr
17/4 20:24:10 3      Vinnande bud


Läs om budbetjänten
  • Läs mer...
Blå Eld
Blå Eld i flintgods är formgiven av Hertha Bengtson för Rörstrand år 1951. Blå Eld ansågs vara nyskapande för att inte säga chockerande annorlunda då den presenterades och Bengtson fick slåss för att servisen skulle få behålla sitt ursprungliga uttryck.
Koka Blå
Fomgavs av Hertha Bengtson för Rörstrand på 1956. På 60-talet lanserades Koka även i brunt och grönt.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: antler blå hattask läder skinn
  • 8020 Bestick
    55 st, Gense, 1950-tal, 29 gafflar, 14 knivar, 12 ..//
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:40
  • 7020 Blomkonsoler
    9 st, Smide, 1930-40-tal. Höjd: 13-29 cm
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 20:23
  • 8367 Bokstöd
    2 st, bemålat trä föreställande Gustav II Adolf me..//
    Aktuellt bud: 300 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 19:48
  • 8366 Bokstöd
    Ett par, and i mässing, mahogny. Djup: 13 cm. Höjd..//
    Aktuellt bud: 1.100 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 19:48
  • 8301 Bordsram
    omkring 1900, bemålad, 30x18
     

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 19:55
  • 8259 Dekorelement
    ett par, mässing. Höjd: 49 cm
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    imorgon
    26 jan kl 18:10




Ladda ner broschyr