SILVER OCH METALL / Silver & nysilver / Sked 2851535
nr 285 1535
Sked
Silver, Förgylld
Utrop:
100 kr
Såld:
500 kr
måndag 17 november 2003
Legering av koppar, mässing och nickel.
Nysilver stämplas vanligtvis med bokstäverna ALP eller NS.
Silver