KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14797119
nr 1479 7119
Hans Osvald Larsson
(1915-1973), Sverige
Oljemålning, "Kvistar och viol". Signerad HOL (Hans Osvald Larsson). Olja på pannå, 25x16 cm, yttermått inklusive ram: 39x30 cm
Hans Osvald Larsson, svensk målare född 1915, död 1973.
Utrop:
600 kr
Såld:
450 kr
måndag 18 juli 2022
kl 19:59:22
300 kr
400 kr
Hans Osvald Larsson
Läs mer om Hans Osvald Larsson