KONST / Oljemålningar / Oljemålning 12144350

nr 1214 4350

Iris Nordstrandh

(1915-2006), Sverige

Oljemålning, Blomsterstilleben, signerad. Olja på duk, 92x57 cm

Iris Nordstrandh, svensk bildkonstnär född 1915, död 2006.

måndag 29 oktober 2018
kl 18:37:05

Iris Nordstrandh

Läs mer om Iris Nordstrandh