KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15532136

nr 1553 2136

Esther Kjerner

(1873-1952), Sverige

Oljemålning, "Hornborgastugan, Skansen", Signerad. Olja på duk på pannå, 26x30 cm, yttermått inklusive ram: 47x51 cm

Esther Kjerner, svensk målare född 1873 i Stockholm, död 1952.

Utrop:

700 kr

Såld:

900 kr

måndag 31 juli 2023
kl 19:12:02

Esther Kjerner

Läs mer om Esther Kjerner
Lillskansen (Lisa Larson)