Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Litografier / Färglitografi 10884407



*

nr 1088 4407


Peder Duke

(1938-2003), Sverige


Färglitografi, Peder Duke (1938-2003), 79/200, 1989, komposition, motivet: 40x38


Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

Sista tid för bud online:

måndag 6 februari 2017
kl 19:35:57


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
5/2 17:06:24 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Peder Duke

Peder Duke, född 1938 i Stockholm, död 2003, svensk målare och tecknare.

Läs mer om Peder Duke
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: färglitografi grafik komposition litografi litografier litografiskt blad peder duke svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 6448 Färglitografi
    Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:13
  • 7045 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 20:05
  • 7044 Färglitografi
    Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
     

    Auktionen avslutas
    i övermorgon
    19 jan kl 18:16




Ladda ner broschyr