KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16197159
nr 1619 7159
Johannes Ravn
(1922-1991), Norge
Oljemålning, Signerad, daterad 82, Änder. Olja på duk, 49x68 cm, yttermått inklusive ram: 59x78 cm
Johannes Ravn, född 1922 i Narvik, död 1991, målare.
Utrop:
600 kr
Såld:
150 kr
måndag 13 maj 2024
kl 18:36:08
11/5 10:13:11
100 kr
13/5 18:09:10