ART / Watercolor paintings & Drawings / Watercolours 13073223
*
nr 1307 3223
Kenneth Lindgren
(f. 1937), Sverige
2 pcs, Kenneth Lindgren (b. 1937), Sweden. Roe deer, 20x19 cm respektive 25x18,
WATERCOLOURS, 2 st, RÃ¥djur, 20x19 cm respektive 25x18. Signerad
Kenneth Lindgren, born 1937, Swedish painter.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 300
Auction date:
Monday February 17 2020
at 18:14:53
- Bid history
Time
Bidder
Bid
15/2 09:12:12
1
200 kr
17/2 17:30:02
2
150 kr
17/2 17:30:02
1
200 kr (Robot)
17/2 17:30:11
2
250 kr
17/2 18:01:05
3
Vinnande bud
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur djurmotiv kenneth lindgren rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22
-
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29
-
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20
*
Kenneth Lindgren
Kenneth Lindgren, born 1937, Swedish painter.
Läs om budbetjänten
nr 1307 3223
Kenneth Lindgren
(f. 1937), Sverige
2 pcs, Kenneth Lindgren (b. 1937), Sweden. Roe deer, 20x19 cm respektive 25x18,
WATERCOLOURS, 2 st, RÃ¥djur, 20x19 cm respektive 25x18. Signerad
Kenneth Lindgren, born 1937, Swedish painter.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 300 |
| Auction date: |
Monday February 17 2020 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 15/2 09:12:12 | 1 | 200 kr |
| 17/2 17:30:02 | 2 | 150 kr |
| 17/2 17:30:02 | 1 | 200 kr (Robot) |
| 17/2 17:30:11 | 2 | 250 kr |
| 17/2 18:01:05 | 3 | Vinnande bud |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller djur djurmotiv kenneth lindgren rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige vattenfärg
-
6381 WATERCOLOUR
Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:22 -
8033 WATERCOLOUR
Robert Högfeldt (1894-1986), Sweden. Sovande barn...//
Auction ends
in a week
26 jan at 18:29 -
8063 COLLAGE
Maria Hagelby (b. 1957), Sweden. Signed, compositi..//
Auction ends
in a week
26 jan at 20:20



