KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15328171

nr 1532 8171

Olle Lindgren

(1930-2018), Sverige

Oljemålning, Tranor, monogramsignerad, Daterad -85 cm. Olja på duk, yttermått inklusive ram: 26x24 cm

Olle Lindgren, svensk tecknare, grafiker och målare född 1930, död 2018.

Utrop:

800 kr

Såld:

2.200 kr

måndag 3 april 2023
kl 21:01:08

Olle Lindgren

Läs mer om Olle Lindgren