KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blyerts 15396435

nr 1539 6435

Ivar Ekelund

(1908-2002), Sverige

Blyerts, "Hopplös väntan". Signerad, oramad. Bildmått: 16x10 cm

Ivar Ekelund, svensk målare och tecknare född i Stockholm 1908, död 2002.

Utrop:

400 kr

måndag 8 maj 2023
kl 18:55:31

Ivar Ekelund

Läs mer om Ivar Ekelund