Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Photograph 14204149



*

nr 1420 4149


PHOTOGRAPH

Gunnar Forssell, efter Zorn, Swedish Midsummer Dance, stämpelsignerad. Image dimensions: 28x20, outer dimensions including frame: 38x32,


Gunnar Forssell, efter Zorn, Midsommardans, stämpelsignerad. Bildmått: 28x20, yttermått inklusive ram: 38x32 cm


Estimate:

300

Auction date:

Monday September 27 2021
at 18:40:01


bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller anders zorn fotografi gunnar forssell midsommardans stämpelsignerad svensk grafik svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer vattenfärg zorn
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr