KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15851023
nr 1585 1023
Erland Cullberg
(1931-2012), Sverige
Oljemålning, Figurkomposition. Signerad. Olja på pannå, 100x71 cm, yttermått inklusive ram: 109x79 cm
Erland Cullberg, svensk målare född 1931, död 2012.
Utrop:
12.000 kr
Såld:
10.000 kr
måndag 11 december 2023
kl 18:23:07
10/12 10:43:47
- Klassiska
11 dec
Klassiska
Läs mer om Klassiska