KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16958338
nr 1695 8338
Jan B Pospisil
(1898-1968), Sverige
Oljemålning, Signerad, Marin. Olja på duk, 36x53 cm, yttermått inklusive ram: 44x61
Kondition: slitage
Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 21 april 2025
kl 20:34:31
16/4 22:33:19
18/4 17:09:22
Jan B Pospisil
Läs mer om Jan B Pospisil