KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14666079
*
nr 1466 6079
Alberto Spadolini
(1907-1972), Italien
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Följerätt
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 9 maj 2022
kl 19:18:44
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
3/5 08:53:58
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Läs mer om Alberto Spadolini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alberto spadolini balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa italien italiensk italy kvinna kvinnor olja oljemålning sydeuropa
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14
*
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
Läs mer om Alberto Spadolini
nr 1466 6079
Alberto Spadolini
(1907-1972), Italien
Oljemålning, Ballerinor. Signerad. Olja på duk, 40x32, yttermått inklusive ram: 45x37 cm
Alberto Spadolini, italiensk dansare och målare född 1907, död 1972.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 800 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 9 maj 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 3/5 08:53:58 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Alberto Spadolini
Alberto Spadolini, italiensk dansare och mÃ¥lare född 1907, död 1972.Läs mer om Alberto Spadolini
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: alberto spadolini balettdansöser ballerina ballerinor balletdansös europa italien italiensk italy kvinna kvinnor olja oljemålning sydeuropa
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7147 Oljemålning
Bengt Pettersson (1929-2010), stadsmotiv. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:14



