KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsningar 13117174

nr 1311 7174

Göran Brunius

(1911-2005), Sverige

Etsningar, "Fem Fåglar" i mapp, 12 / 130. Signerad. Mått: 28x16mm. 23x25mm. 24,5x20mm. 26x19,5mm.

Göran Brunius, född 1911, död 2005, svensk målare och skulptör.

Utrop:

800 kr

Såld:

500 kr

måndag 2 mars 2020
kl 18:45:59

25/2 23:27:12 1      Vinnande bud
2/3 16:23:09 1      justering av budtak

Göran Brunius

Läs mer om Göran Brunius