KONST / Oljemålningar / Oljemålning 16968336

nr 1696 8336

Jan B Pospisil

(1898-1968), Sverige

Oljemålning, Signerad, Kustmotiv. Olja på pannå, 23x32 cm, yttermått inklusive ram: 36x45

Jan Bohumil Pospisil, svensk målare född i Prag 1898, död 1968.

Utrop:

500 kr

Såld:

300 kr

måndag 28 april 2025
kl 19:30:56

Jan B Pospisil

Läs mer om Jan B Pospisil