ÖVRIGT / Speglar / Spegel 5475090
*
nr 547 5090
Spegel
höjd: 218, +konsolbord med stenskiva, längd: 88, djup: 40, höjd: 85
Utrop:
2.000 kr
Såld:
6.200 kr
Sista tid för bud online:
måndag 20 oktober 2008
kl 16:00:00
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
16/10 18:47:05
1
2.100 kr
18/10 20:28:04
2
6.100 kr
20/10 13:46:32
3
Vinnande bud
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36
-
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16
-
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24
-
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16
-
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23
*
Spegel
nr 547 5090
Spegel
höjd: 218, +konsolbord med stenskiva, längd: 88, djup: 40, höjd: 85
| Utrop: | 2.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 6.200 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 20 oktober 2008 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 16/10 18:47:05 | 1 | 2.100 kr |
| 18/10 20:28:04 | 2 | 6.100 kr |
| 20/10 13:46:32 | 3 | Vinnande bud |
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: spegel speglar
-
6361 Garderobsskåp
Senjugend, Ek, dörr med spegel. Bredd: 90 cm, djup..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:36 -
6301 Lampbord
stomme i gulmetall, två bordsskivor, härdat glas +..//
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:16 -
6090 Spegel
Ek, 148x33 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:13
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 20:24 -
6674 Spegel
förfylld, delvis bemålad, 66x54 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 19:16 -
6036 Spegel
förgylld ram, 84x58 cm
Auktionen avslutas
om 10 dagar
12 jan kl 18:23



