UR & KLOCKOR / Bordsur / Vägg/bordsur 17423076

nr 1742 3076

Sylvia Leuchovius

(1915-2003), Sverige

Vägg/bordsur, Rörstrand, "Petra", stengods, stämplad och signerad. Höjd: cm, diameter: 19 cm, höjd: 28 c

Sylvia Leuchovius, svensk målare, keramiker och formgivare född 1915, död 2003.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

700 kr

måndag 24 november 2025
kl 18:57:46

23/11 22:52:18 1      Vinnande bud

Sylvia Leuchovius

Läs mer om Sylvia Leuchovius