KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 14177444
*
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Utrop:
500 kr
Såld:
100 kr
Sista tid för bud online:
måndag 6 september 2021
kl 20:25:48
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
6/9 18:51:11
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Mariana Manner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 15x48cm etsning etsningar grafik mariana manner oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15
-
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20
-
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54
-
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47
*
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
Läs mer om Mariana Manner
nr 1417 7444
Mariana Manner
(f. 1943), Sverige
Etsning, Signerad, numrerad 2/60. Bildmått: 15x48cm. Bladets mått: 50x65cm, oramat löst blad
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk målare, grafiker och skulptör.
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 100 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 6 september 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 6/9 18:51:11 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Mariana Manner
Mariana Manner, född 1943 i Lidköping, svensk mÃ¥lare, grafiker och skulptör.Läs mer om Mariana Manner
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bildmått: 15x48cm etsning etsningar grafik mariana manner oramat löst blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6573 Etsning
Gudmar Olovson (1936-2017), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:15 -
6436 Etsning
Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", oramat l..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:20 -
7069 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 1/30, j..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:11
-
7072 Etsning
Oidentifierad konstnär. Signerad, numrerad 4/50. B..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37 -
6344 Färgetsning
Hasse Lindroth (f. 1938), Sverige. "Från köket". S..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:54 -
7068 Färgetsning
Svenerik Jakobsson (f. 1934). Signerad, numrerad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:47



