ÖVRIGT / Speglar / Spegel 14609398
*
nr 1460 9398
Spegel
Sengustaviansk, med bemålning, 74x34 cm
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.900 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 april 2022
kl 21:01:05
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/4 13:45:59
1
1.200 kr
10/4 17:28:43
2
1.000 kr
10/4 17:28:43
1
1.100 kr (Budbetjänt)
10/4 17:30:08
2
1.500 kr
11/4 11:18:38
1
1.500 kr
11/4 11:18:38
2
1.500 kr (Budbetjänt)
11/4 12:45:07
1
1.600 kr
11/4 20:52:05
3
Vinnande bud
11/4 20:56:05
4
1.800 kr
11/4 20:56:05
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålning sengustaviansk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49
*
Spegel
Läs om budbetjänten
nr 1460 9398
Spegel
Sengustaviansk, med bemålning, 74x34 cm
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.900 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 april 2022 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 8/4 13:45:59 | 1 | 1.200 kr |
| 10/4 17:28:43 | 2 | 1.000 kr |
| 10/4 17:28:43 | 1 | 1.100 kr (Budbetjänt) |
| 10/4 17:30:08 | 2 | 1.500 kr |
| 11/4 11:18:38 | 1 | 1.500 kr |
| 11/4 11:18:38 | 2 | 1.500 kr (Budbetjänt) |
| 11/4 12:45:07 | 1 | 1.600 kr |
| 11/4 20:52:05 | 3 | Vinnande bud |
| 11/4 20:56:05 | 4 | 1.800 kr |
| 11/4 20:56:05 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bemålning sengustaviansk spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:49



