KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15643082
*
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Följerätt
Utrop:
3.000 kr
Såld:
5.400 kr
Sista tid för bud online:
måndag 18 september 2023
kl 18:18:53
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
15/9 14:05:42
1
2.000 kr
17/9 16:43:28
2
4.200 kr
18/9 11:12:56
3
3.600 kr
18/9 11:12:56
2
3.800 kr (Budbetjänt)
18/9 11:13:26
3
Vinnande bud
18/9 17:40:43
2
5.200 kr
18/9 17:40:43
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sixten lundbohm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk gård
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49
*
Sixten Lundbohm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
Läs om budbetjänten
nr 1564 3082
Sixten Lundbohm
(1895-1982), Sverige
Oljemålning, Sydländsk gård. Signerad. Olja på duk, 60x80 cm, yttermått inklusive ram: 75x96 cm
Sixten Lundbohm, född 1895, död 1982, svensk målare.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 3.000 kr |
| Såld: | 5.400 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 18 september 2023 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 15/9 14:05:42 | 1 | 2.000 kr |
| 17/9 16:43:28 | 2 | 4.200 kr |
| 18/9 11:12:56 | 3 | 3.600 kr |
| 18/9 11:12:56 | 2 | 3.800 kr (Budbetjänt) |
| 18/9 11:13:26 | 3 | Vinnande bud |
| 18/9 17:40:43 | 2 | 5.200 kr |
| 18/9 17:40:43 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: olja olja på duk oljemålning oljemålningar sixten lundbohm svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige sydländsk gård
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:49



