KONST / Litografier / Färglitografi 16164180
*
nr 1616 4180
Jørgen Nash
(1920-2004), Danmark
Signerad, numrerad 22/140, "Blomsterkungen". Färglitografi, bildmått: 76x56 cm, yttermått inklusive ram: 92x69 cm
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
Följerätt
Utrop:
700 kr
Såld:
350 kr
Sista tid för bud online:
måndag 29 april 2024
kl 18:34:04
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
29/4 08:43:45
1
300 kr
29/4 18:20:15
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik jörgen nash jørgen nash litografi litografier litografiskt blad norden
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13
-
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05
-
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20
-
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18
-
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54
*
Jørgen Nash
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
nr 1616 4180
Jørgen Nash
(1920-2004), Danmark
Signerad, numrerad 22/140, "Blomsterkungen". Färglitografi, bildmått: 76x56 cm, yttermått inklusive ram: 92x69 cm
Jørgen Nash, dansk målare född 1920, död 2004.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 700 kr |
| Såld: | 350 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 29 april 2024 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 29/4 08:43:45 | 1 | 300 kr |
| 29/4 18:20:15 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: danmark dansk dansk design danska danskt europa färglitografi grafik jörgen nash jørgen nash litografi litografier litografiskt blad norden
-
6448 Färglitografi
Bengt Landin (f. 1933), Sverige. Signerad ej numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:13 -
7045 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:05 -
7044 Färglitografi
Berndt Wennström (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:16
-
7146 Färglitografi
Karl Axel Pehrson (1921-2005), Sverige. Signerad, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:20 -
7139 Färglitografi
Madeleine Pyk (f. 1934), Sverige. Signerad, numrer..//
Aktuellt bud: 700 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:18 -
6223 Färglitografi
Michael Qvarsebo (f. 1945), Sverige. Signerad, num..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:54



