KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14943013
nr 1494 3013
Karl Abel
(f. 1891), Sverige
Oljemålning, Klara sjö Stockholm. Signerad. Olja på pannå, 46x58 cm, yttermått inklusive ram: 54x67 cm
Karl Abel, svensk målare född 1891.
Utrop:
800 kr
Såld:
600 kr
måndag 3 oktober 2022
kl 19:08:57
28/9 23:39:30
500 kr
3/10 09:45:43