KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14409109

nr 1440 9109

Hadar Jönzén

(1885-1977), Sverige

Oljemålning, "Kväll, Vanadisvägen". Signerad. Olja på pannå, 44x33 cm, yttermått inklusive ram: 58x47 cm

Kondition: skadad ram

Hadar Jönzén, svensk målare född i Stockholm 1885, död 1977.

Utrop:

1.000 kr

Såld:

900 kr

måndag 20 december 2021
kl 19:22:31

20/12 19:03:10 1      800 kr
20/12 19:17:32 2      Vinnande bud

Hadar Jönzén

Läs mer om Hadar Jönzén