KONST / Oljemålningar / Oljemålning 8099014
nr 809 9014
Patrik Reuterswärd
(1886-1971), Sverige
Oljemålning, Patrik Reuterswärd (1886-1971), Kvinna, signerad, 79x64
Kondition: krackeleringar
Patrik Reuterswär-Knutson, svensk målare född i Växjö 1886, död 1971.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
300 kr
måndag 25 februari 2013
kl 20:44:23
24/2 21:40:04
Patrik Reuterswärd
Läs mer om Patrik Reuterswärd