KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Collage 16406085
nr 1640 6085
Ragnar von Holten
(1934-2009), Sverige
Collage, Komposition. Signerad, daterad -66, bladets mått: 27x20 cm, yttermått inklusive ram: 32x24 cm
Ragnar von Holten, född 1934 i Gleiwitz, Tyskland, svensk målare, död 2009.
Utrop:
800 kr
Såld:
500 kr
måndag 2 september 2024
kl 19:36:24
2/9 16:02:24
Ragnar von Holten
Läs mer om Ragnar von Holten