KONST / Akvareller, Gouacher, Blandtekniker & Teckningar / Blandteknik 13038369
nr 1303 8369
Charles Fahlen
(1939-2010), USA
Blandteknik, Signerad, daterad 1972, Mixed media, oramat löst blad. Bladets mått: 76x56 cm
Charles Fahlen, amerikansk bildkonstnär född 1939, död 2010.
Utrop:
1.000 kr
Såld:
2.200 kr
måndag 27 januari 2020
kl 21:04:16
800 kr
900 kr
1.100 kr
1.500 kr
1.400 kr
1.500 kr (Budbetjänt)
1.800 kr
2.000 kr
Charles Fahlen
Läs mer om Charles Fahlen