ÖVRIGT / Speglar / Spegel 7843258
*
nr 784 3258
Spegel
+ Konsolbord, Rokokostil, höjd: 100+ 64
Utrop:
1.000 kr
Såld:
1.600 kr
Sista tid för bud online:
måndag 22 oktober 2012
kl 18:35:27
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
18/10 18:52:47
1
350 kr
18/10 22:06:08
2
150 kr
18/10 23:11:05
3
500 kr
20/10 11:22:02
4
800 kr
21/10 15:36:35
5
1.000 kr
22/10 08:46:48
6
1.300 kr
22/10 10:34:12
5
1.300 kr
22/10 10:34:46
5
1.500 kr
22/10 16:28:31
6
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24
-
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33
-
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02
-
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30
-
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49
*
Spegel
nr 784 3258
Spegel
+ Konsolbord, Rokokostil, höjd: 100+ 64
| Utrop: | 1.000 kr |
|---|---|
| Såld: | 1.600 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 22 oktober 2012 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 18/10 18:52:47 | 1 | 350 kr |
| 18/10 22:06:08 | 2 | 150 kr |
| 18/10 23:11:05 | 3 | 500 kr |
| 20/10 11:22:02 | 4 | 800 kr |
| 21/10 15:36:35 | 5 | 1.000 kr |
| 22/10 08:46:48 | 6 | 1.300 kr |
| 22/10 10:34:12 | 5 | 1.300 kr |
| 22/10 10:34:46 | 5 | 1.500 kr |
| 22/10 16:28:31 | 6 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: konsolbord rokoko rokoko-stil rokokostil spegel speglar
-
6287 Spegel
Empire, provinsarbete, 65x35 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:24 -
7027 Spegel
Förgylld, 105x58 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:33 -
7074 Spegel
Gustaviasn stil. Förgylld. 45x34 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:28
-
7038 Spegel
Markaryd, Furu, 144x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 20:02 -
6673 Spegel
Nyrokokostil, förgylld, 58x66 cm
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 18:30 -
6419 Spegel
Rokokostil, förgylld, 136x53
Auktionen avslutas
om en vecka
19 jan kl 19:49



