MÖBLER / Skåp & hyllor / Bokskåp 12542052

nr 1254 2052

Bokskåp

Nyrokoko, Valnöt. 1800-tal, Bredd: 116 cm. Djup: 51cm. Höjd: 239cm, nyckel

Kondition: slitage, skador

Utrop:

3.000 kr

Såld:

2.000 kr

måndag 13 maj 2019
kl 20:38:33

10/5 16:46:02 1      Vinnande bud

Nyrokoko
Självständig nystil som slog igenom i Europa på 1840-talet.