KONST / Oljemålningar / Oljemålning 14241028
*
nr 1424 1028
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus vid sjö. Olja på pannå, 24x34cm, yttermått inklusive ram: 32x41cm
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Utrop:
700 kr
Såld:
450 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 oktober 2021
kl 18:53:01
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
5/10 16:53:49
1
400 kr
11/10 17:50:21
2
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Läs mer om Johan Kindborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus vid sjö johan kindborg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12
-
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51
-
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22
-
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12
-
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06
*
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
Läs mer om Johan Kindborg
nr 1424 1028
Johan Kindborg
(1861-1907), Sverige
Oljemålning, Signerad, hus vid sjö. Olja på pannå, 24x34cm, yttermått inklusive ram: 32x41cm
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk målare.
| Utrop: | 700 kr |
|---|---|
| Såld: | 450 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 11 oktober 2021 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 5/10 16:53:49 | 1 | 400 kr |
| 11/10 17:50:21 | 2 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Johan Kindborg
Johan Kindborg, född 1861 i Stockholm, död 1907, svensk mÃ¥lare.Läs mer om Johan Kindborg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: hus vid sjö johan kindborg olja olja på pannå oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
8052 Olja / collage
Kerstin Lundin (1947), monogramsignerad KLU, kompo..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:12 -
8285 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:51 -
8077 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, ängsblommor. Olja på du..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:20
-
8076 Oljemålning
Bengt Lindqvist, Signerad, lanfskap. Olja på duk, ..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 19:22 -
8083 Oljemålning
Carl Månsson (1892-1976), Sverige. Signerad, skåne..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 18:12 -
1023 Oljemålning
David Tägtström (1894-1981), Sverige. Signerad, da..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
26 jan kl 20:06



