Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / OljemÃ¥lningar / OljemÃ¥lning 6754635



*

nr 675 4635


Else Uhlmann

(f. 1949), Sverige


Oljemålning, Else Uhlmann (f. 1949), figurer, 33x32


Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.

Följerätt

Ja

Utrop:

100 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 10 januari 2011
kl 18:38:33


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
2/1 15:09:27 1      150 kr
3/1 15:59:22 2      200 kr
9/1 16:17:43 1      Vinnande bud



  • Konstnär/Designer

Else Uhlmann

Else Uhlmann, svensk målare född 1949 i Johannesburg, Sydafrika, sedan tidigt 1980-tal bosatt och verksam i Göteborg.

Läs mer om Else Uhlmann
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: else uhlmann figurer olja oljemålning oljemålningar svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
  • 3029 OljemÃ¥lning
    Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
    Aktuellt bud: 350 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:37
  • 7099 OljemÃ¥lning
    Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
     

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:49
  • 7190 OljemÃ¥lning
    MajBritt Östergren, "Kvällspromenad i norrsken i J..//
    Aktuellt bud: 400 kr

    Auktionen avslutas
    idag
    19 jan kl 20:20




Ladda ner broschyr