Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Watercolor paintings & Drawings / Crayon 8895090



*

nr 889 5090


Tor Hörlin

(1899-1985), Sverige


Tor Hörlin (1899-1985), signed, 1968, 36x44,


CRAYON (F), Tor Hörlin (1899-1985), Signerad, 1968, 36x44


Tor Hörlin, Swedish painter, born 1899 in Stockholm, dead 1985.

Droit De Suite

Yes

Withdrawn

Auction date:

Monday April 21 2014
at 18:49:54



  • Specialauktion

  • Artist/Designer

Tor Hörlin

Tor Hörlin, Swedish painter, born 1899 in Stockholm, dead 1985.

Read more about Tor Hörlin
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: akvarell akvareller färgkrita pastell svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige tor hörlin vattenfärg
  • 7048 WATERCOLOUR
    unidentified artist. No signature, "Eva den mondän..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 18:49
  • 6381 WATERCOLOUR
    Olof Walfrid Nilsson (1868-1956). Coastal scene. S..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22
  • 6578 WATERCOLOUR
    Siri Magnus-Lagercrantz (1875-1944), Sweden. No si..//
     

    Auction ends
    this Monday
    19 jan at 20:22




Ladda ner broschyr