KONST / Oljemålningar / Oljemålning 7314318
*
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 12 december 2011
kl 18:02:17
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
12/12 17:23:10
1
Vinnande bud
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34
-
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37
-
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01
-
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10
-
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49
*
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
Läs mer om Gunnel Liljefors
nr 731 4318
Gunnel Liljefors
(f. 1941), Sverige
Oljemålning, Gunnel Liljefors (f. 1941), "Innan mörkret" (rådjur), ramens innermått: 54x66, signerad
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk målare, tecknare och skulptör född i Sollefteå 1941.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 300 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 12 december 2011 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 12/12 17:23:10 | 1 | Vinnande bud |
- Konstnär/Designer
Gunnel Liljefors
Gunnel Liljefors-Hoogers, svensk mÃ¥lare, tecknare och skulptör född i SollefteÃ¥ 1941.Läs mer om Gunnel Liljefors
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: djur djurmotiv gunnel liljefors olja oljemålning oljemålningar rådjur svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6364 Oljemålning
Amanda Decic. Signerad, daterad 2024. Signerad a t..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:34 -
6747 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Björkar. Signerad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 18:37 -
3029 Oljemålning
Anita Erséus (f. 1929), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:37
-
6732 Oljemålning
Annicka Brommesson. Signerad, "Oh Dear". Olja på d..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:01 -
3025 Oljemålning
Beda Löberg (1895-1974), Sverige. Signerad, stille..//
Aktuellt bud: 300 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 19:10 -
7099 Oljemålning
Birgitta Sundström Jonsdotter. Signerad, daterad 1..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
19 jan kl 20:49



