Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 7234022



*

nr 723 4022


ETCHING

coloured, 1813, Slaget vid Leipzig, 21 x 21, stains, wear.


Kolorerad, 1813, Slaget vid Leipzig, 21 x 21


Condition: fläckar, slitage

Estimate:

500

Sold:

SEK 250

Auction date:

Monday October 31 2011
at 19:32:34


  • Bid history
Time Bidder Bid
3/10 18:18:44 1      200 kr
28/10 17:33:01 2      150 kr
28/10 17:34:29 2      Vinnande bud



  • Thema-auction
  • Oct 31

Grafik

Till detta tema söker vi Svensk och Utländsk grafik.



Read more about Grafik
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik gravyr kolorerad slaget vid leipzig
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 350

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 200

    Auction ends
    today
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    today
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr