KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 8985449
nr 898 5449
Einar Norelius
(1900-1985), Sverige
Etsning, Einar Norelius (1900-1985), "Vår", dedikerad, signerad, motivet: 24x19
Einar Norelius, född 1900 i Falun, död 1985, svensk målare och tecknare.
Utrop:
400 kr
måndag 2 juni 2014
kl 18:48:12
Einar Norelius
Läs mer om Einar Norelius