ART / Lithographs / Litograph in colors 6252257
nr 625 2257
Pierre Olofsson
(1921-1996), Sverige
Pierre Olofsson (1921-1996), 58/86, 151x85,
LITOGRAPH IN COLORS (F), Pierre Olofsson (1921-1996). Sign. 58/86, 151x85
10000
SEK 17500
Monday February 22 2010
at 16:00:00
Pierre Olofsson
Pierre Olofsson, svensk målare, tecknare, grafiker född 1921 i Paris, död 1996.
Read more about Pierre Olofsson
Signe Persson-Melin (f. 1925)