KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873080
nr 1587 3080
Karin Karlsson
(1897-1979), Sverige
Oljemålning, Blomsterstilleben. Signerad, daterad 1928. Olja på duk, 41x32 cm, yttermått inklusive ram: 48x39 cm
Utrop:
1.500 kr
Såld:
1.900 kr
måndag 11 december 2023
kl 19:26:38
1.000 kr
1.200 kr
1.500 kr
1.800 kr
1.700 kr
1.800 kr (Budbetjänt)
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Karin Karlsson
Läs mer om Karin Karlsson