ART / Lithographs / Litograph in colors 13834458
*
nr 1383 4458
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Paul Aizpiri (1919-2016), France. Komposition med ridande man. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Subject: 27x21, 5 cm, unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
Droit De Suite
Estimate:
500
Sold:
SEK 350
Auction date:
Monday Mars 8 2021
at 19:40:34
- Bid history
Time
Bidder
Bid
2/3 20:10:10
1
100 kr
6/3 13:42:34
2
150 kr
6/3 19:08:28
3
Vinnande bud
8/3 09:46:13
4
250 kr
8/3 09:46:13
3
300 kr (Robot)
8/3 13:11:45
4
350 kr
8/3 13:11:45
3
(budbetjänt)
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
6349 LITOGRAPH IN C..
3 pcs, Stig Fyring (1934-2015), Sweden. Son, outer..//
Present: SEK 100
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:57
-
6380 LITOGRAPH IN C..
anchor. Signed, numbered ea. Litograph in colors, ..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 19:16
-
6486 LITOGRAPH IN C..
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sweden. Signed, n..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:54
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 19:32
-
6449 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered H..//
Present: SEK 100
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:38
-
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:29
*
Paul Aizpiri
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
Läs om budbetjänten
nr 1383 4458
Paul Aizpiri
(1919-2016), Frankrike
Paul Aizpiri (1919-2016), France. Komposition med ridande man. Signed, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Subject: 27x21, 5 cm, unframed,
LITOGRAPH IN COLORS, Komposition med ridande man. Signerad, EA-upplaga (Épreuve d’artiste). Bär påskrift. Motivet: 27x21,5 cm, oramat löst blad
Paul Aizpiri, French artist, born 1919, dead 2016.
| Droit De Suite | |
|---|---|
| Estimate: | 500 |
| Sold: | SEK 350 |
| Auction date: |
Monday Mars 8 2021 |
- Bid history
| Time | Bidder | Bid |
|---|---|---|
| 2/3 20:10:10 | 1 | 100 kr |
| 6/3 13:42:34 | 2 | 150 kr |
| 6/3 19:08:28 | 3 | Vinnande bud |
| 8/3 09:46:13 | 4 | 250 kr |
| 8/3 09:46:13 | 3 | 300 kr (Robot) |
| 8/3 13:11:45 | 4 | 350 kr |
| 8/3 13:11:45 | 3 | (budbetjänt) |
Läs om budbetjänten
- Artist/Designer
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: bär påskrift ea-upplaga europa frankrike fransk franska franskt färglitografi grafik litografi litografier litografiskt blad paul aizpiri épreuve d’artiste
-
6349 LITOGRAPH IN C..
3 pcs, Stig Fyring (1934-2015), Sweden. Son, outer..//
Present: SEK 100
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:57 -
6380 LITOGRAPH IN C..
anchor. Signed, numbered ea. Litograph in colors, ..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 19:16 -
6486 LITOGRAPH IN C..
Astri Bergman-Taube (1898-1980), Sweden. Signed, n..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:54
-
6448 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signerad ej numrer..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 19:32 -
6449 LITOGRAPH IN C..
Bengt Landin (b. 1933), Sweden. Signed, numbered H..//
Present: SEK 100
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:38 -
6506 LITOGRAPH IN C..
Erik Höglund (1932-1998), Sweden. Composition, unf..//
Auction ends
in 10 days
12 jan at 18:29



