Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  ART / Etchings etc / Etching 10668001



*

nr 1066 8001


Anders Zorn

(1860-1920), Sverige


Anders Zorn (1860-1920), Lavards Anders, signerad, 15, 7x11, 7, Hjert&Hjert 168, Asplund 283,


ETCHING, Anders Zorn (1860-1920), Lavards Anders, signerad, 15, 7x11, 7, Hjert&Hjert 168, Asplund 283


Anders Zorn, born 1860, dead 1920, Swedish painter.

Estimate:

2000

Sold:

SEK 1500

Auction date:

Monday October 31 2016
at 18:26:56


  • Bid history
Time Bidder Bid
31/10 18:14:53 1      Vinnande bud



  • Klassiska

  • Artist/Designer

Anders Zorn

Anders Zorn, born 1860, dead 1920, Swedish painter.

Read more about Anders Zorn
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: anders zorn etsning etsningar grafik lavards anders svensk grafik svensk grafiker svensk konst svensk konstnär svenska grafiker svenska konstnärer sverige
  • 6573 ETCHING
    Gudmar Olovson (1936-2017), Sweden. Signed, number..//
    Present: SEK 150

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:15
  • 6436 ETCHING
    Louis Legrand (1863-1951), "Les Mioches", unframed..//
    Present: SEK 300

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:20
  • 7069 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 1/30, jaktst..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:11
  • 7072 ETCHING
    unidentified artist. Signed, numbered 4/50. Image ..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:37
  • 6344 COLOUR ETCHING
    Hasse Lindroth (b. 1938), Sweden. "Från köket". Si..//
    Present: SEK 100

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 18:54
  • 7068 COLOUR ETCHING
    Svenerik Jakobsson (b. 1934). Signed, numbered 11/..//
     

    Auction ends
    in two days
    19 jan at 20:47




Ladda ner broschyr